Hlavní navigace

kniha jízd u soukr.vozidla ??

  • (neregistrovaný) 81.30.249.---

    10. 11. 2006 9:24

    Dobrý den, podnikatel fyzická osoba má soukr. vozidlo, na které si uplatňuje služební jízdy na cestovním příkaze - náhrady dle MF za benzín a opotřebení. Paní na FÚ ale po něm požaduje, aby si vedl na toto vozidlo knihu jízd. Podotýkám, že podnikání začal v 7/2006 a takto s ním diskutovala u kontroly na DPH za 3 čtvrt. 2006, které podal. Zdá se mi to přehnané, protože si uplatňuje 2 druhy jízd. 1. po úřadech, 2. do servisu, kde opravuje své nákl. auto, se kterým podniká. Proč by měl evidovat kam jezdí soukromě ? Poradí mi někdo, než se s paní půjdu dohadovat, zda náhodou nemá přehnané požadavky? Je mi ho líto, protože se vrhnul do vln podnikání při zaměstnání a ještě nafasoval prima správkyni. Díky Hela

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 11. 2006 10:51

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: kniha jízd u soukr.vozidla ??
      *** Evidence jízd se má vést tak, aby bylo možné prokázat náklady. K soukromým cestám žádné náklady přece nevykazuje. Jinak i pokyn 190 k §24/2 bod 19 ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).