Hlavní navigace

VELKÝ DOTAZ! NV na konci roku a vývoz

 • (neregistrovaný) 213.160.54.---

  10. 11. 2006 9:34

  Připravuji se již na konec roku a budu řešit situaci.
  Jsme stavební firma a budeme dodávat včetně montáže příčky atd. do Karibiku. Tento materiál se naloží tady do kontejneru a pak až tam dorazí tak se to tam namontuje včetně subdodávek od jiných našich dodavatelů.
  Jedná se mi o to, jak stanovit nedokončenou výrobu na konci roku. Jsou následující varianty a prosím Vás o radu jak by nám to mohlo ovlivnit základ daně z příjmu.
  1) tento materiál se naloží zde v ČR na kontajner do konce roku, ale odjede až v roce 2007 a montáž bude také až v roce 2007
  2) tento materiál se naloží zde v ČR na kontajner do konce roku a ještě odpluje do konce roku 2006 pryč a montáž bude až v roce 2007.

  Můžu na konci roku použít v těchto případech jako nedokončenou výrobu cenu za zakázku kromě montáže?
  Nebo mi poradíte jestli by jste to neřešili vše úplně jinak? Jedná se o to, že bychom rádi uplatnili co největší výši nedokončené výroby do roku 2006.

  Děkuji moc za pomoc!!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 11. 2006 19:04

   Šárka (neregistrovaný) 213.192.60.---

   Re: VELKÝ DOTAZ! NV na konci roku a vývo
   Já osobně bych hodnotu NV vyčíslila hodnotou materiálu naloženého a k 31.12.odeslaného do Karibiku.Pokud jsem tomu dobře rozumněla,tak další náklady s toutou dodávkou vznikou až na místě montáže,maximálně k hodnotě materiálu můžete připočíst náklady vynaložené při nakládce materiálu - poměrnou část mezd pracovníků,kteří nakládaly materiál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).