Hlavní navigace

Pořádání taneční zábavy

  • (neregistrovaný) 88.102.151.---

    6. 3. 2017 12:27

    Dobrý den,
    jelikož spolky v naší obci přestaly pořádat taneční zábavy, rád bych v této činnosti pokračoval "na sebe". Jako fyzická osoba jsem si zřídil volnou živnost na pořádání kulturních akcí a přihlásil se na finančním úřadě. Tuto činnost nebudu vykonávat jako svoje zaměstnání, ale jednou/dvakrát v roce.
    Mezi "podnikateli" jsem úplně nový a tudíž bych se Vás chtěl dotázat jak a co udělat.

    1) Z prodeje lístků obdržím cca 20 000 kč, výdaje budou také cca 20 000 kč - čistý zisk tedy bude v řádech stovek korun. Slyšel jsem, že v tomto případě stačí čestné prohlášení a nemusím zisk danit. Je to pravda ?

    2) V případě, že první otázka není pravda, musím si tedy vézt účetnictví ? Na prodané vstupenky tedy musím vydávat účtenky nebo opět stačí prohlášení, že jsem prodal např. 200 vstupenek za 100 kč a zisk z prodeje je tedy 20 000 kč ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2017 14:03

      M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

      Dobrý den,

      jako FO povedete, ( nerozhodnete li se jinak pro účto )  daňovou evidenci příjmů a výdajů, nebo si uplatníte výdaje %-tem. DP na FÚ nemusíte podávat pouze pokud roční příjmy   ( ne zisk ) nepřesáhnou 15-tis. a to ne proto, že nedaníte jako FO 15%  DPFO , ale proto,  že po uplatnění slevy na poplatníka  bude daň, povinnost nulová. Můžete podat- nemusíte. Při vyšším příjmu podat DP na FÚ musíte.

      Bez ohledu na to, zda podáte DP na FÚ, si jako OSVČ stejně podáte přehledy na OSSZ a ZP, nebudete li považován za vedlejší OSVČ, budete platit beztak minimální zálohy na SP a ZP. ( cca 2000 + 2000 měsíčně )

      Vydávat účtenky musíte vždy, dokonce po zavedení elektronické evidence tržeb, budete vydávat EET účtenky, protože jako OSVČ podnikáte podle živ. zákona §7 a tržíte hotově do pokladny, nejste neziskovou PO a žádné vynětí z EET se vás aktuálně nevztahuje.

      At se Vám daří.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).