Hlavní navigace

plat ředitelky MŠ prosím

 • (neregistrovaný) 85.207.18.---

  10. 11. 2006 12:02

  Moje známá pracuje v mateřské školce jejíž zřizovatelem je obec.
  Má celkem slušný plat a to se některým místním zřejmě nelíbí. Výši jejího platu zná celá vesnice a známá se stává často terčem útoku místních kvůli jejímu platu. Starosta jí tvrdí, že její plat není tajný a tudíž se o něm může bavit s kýmkoliv ve vesnici. Je tomu opravdu tak? Neexistuje nějaký zákon, kterým by mohla starostovi pohrozit v případě, že útoky nepřestanou? Děkuju moc za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 11. 2006 13:45

   Jana (neregistrovaný) 81.92.152.---

   Re: plat ředitelky MŠ prosím
   Moje známá pracuje v mateřské školce jejíž zřizovatelem je obec.
   Výši jejího platu zná celá vesnice a známá se stává často terčem útoku místních kvůli jejímu platu. Starosta jí tvrdí, že její plat není tajný a tudíž se o něm může bavit s kýmkoliv ve vesnici. Je tomu
   opravdu tak? Neexistuje nějaký zákon, kterým by mohla starostovi pohrozit v případě, že útoky nepřestanou? Děkuju moc za odpověď.

   Dobrý den,
   pokud sousedé ve vsi vědí, jaké má vaše známá vzdělání i počet let, které v oboru odpracovala, je výše jejího platu skutečně snadno dohledatelná. (Připojuji i odkazy na tabulky z příslušných zákonů. http://www.vyplata.cz/zakony/nv330-2003sb.php
   http://business.center.cz/business/pravo/zakony/plat/priloha2.aspx)
   Je ovšem otázka, zda je chování starosty etické a zda je normální, aby člověk v této funkci na potkání vykládal o platu svých podřízených. Předpokládám, že výši svého platu asi k dobru jen tak nedává. Možná by nebylo od věci, poradit se s právníkem. Výše platu a zvlášť je-li vyšší než je v okolí obvyklé, vždy vyvolává závist a může dělat zlou krev ve svém okolí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).