Hlavní navigace

Oprava nábytku a PDP

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83a0:----:----:----:----:----

    6. 3. 2017 14:29

    Prosím o ujasnění-truhlář fakturuje opravu nábytku-opravoval u sebe na dílně pro firmu s.r.o.-plátci.Fakturuje se cena + DPH 21%? Ve specifikaci CP CZA jsem na tuto možnost nikde nenarazila.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2017 14:45

      M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

      Dobrý den,

      myslíte truhlář plátce DPH ? pokud ano pak jako plátce fakturuje cenu + DPH, zde pravděpodobně 21%. Snížená sazba je pouze u rodinných bytů a sociálního bydlení.

      Pokud myslíte fakturace plátce - plátce v RPDP dle §92a ( stavba a montáž ) vymezená dle CP CZA 41 -43, pokud tam není uvedeno pod Z - jako zahrnuje, tak není přenos. Pokud by jste činnost nedokázala s určitostí přesně a určitě zařadit, je výklad ten, že je přípustné bez postihu, spíše fakturovat v režimu tuzemského RPDP. 

    • 6. 3. 2017 14:52

      Benešová (neregistrovaný) 2a00:1028:83a0:----:----:----:----:----

      truhlář je plátce, takže bude fakturovat částku+ 21% DPH. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).