Hlavní navigace

Rezervní fond

  • (neregistrovaný) 85.160.28.---

    11. 11. 2006 14:39

    Dobrý den,
    prosím Vás o radu ohledně Rezervního fondu. Z čistého zisku jsem dala 5% na rezervni fond.Jak se správně zaokrouhluje u výpočtu rezervního fondu? Částka mně vyšla např. 2144,30 Kč. Udělala jsem správně zaokrouhlení na částku 2145 Kč?
    Děkuji
    Hanka Kalousková

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2006 14:44

      oto (neregistrovaný) 89.31.40.---

      Re: Rezervní fond
      Myslím, že to je jedno.....splnila jste zákonou podmínku min. 5 %, a to stačí :-) Zaokrouhlení dolů už by mohlo být najakým rejpalem napadnutelné

    • 11. 11. 2006 14:53

      H (neregistrovaný) 85.160.28.---

      Re: Rezervní fond
      díky za rychlou reakci, nemám s tím zkušenost a proto jsem se na Vás radši obrátila.
      H

    • 13. 11. 2006 9:58

      Martina (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: Rezervní fond
      Možná, že se budu ptát špatně, tak se nezlobte, do rezerv.fondu se musí účtovat každý rok nebo jen na začátku? Jsme s.r.o.,
      zákl.jmění 105.000,rezer.fond 13117.Tak to stačí nebo se tam musí
      něco účtovat?Děkuji

    • 13. 11. 2006 10:29

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: Rezervní fond
      ***

      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obchzak/cast2h1d4.aspx
      Rezervní fond tvoříte do výše určené ve Společenské smlouvě, pokud je tam uvedena výše ve výši dle Obch.zákoníku-§124, tvoří se 1. rok vytvoření zisku ve výši 10% z čistého zisku, v dalších letech 5% až do výše min. 10% hodnoty základního kapitálu.
      Blíže viz §124
      Ve Vašem případě tedy stačí 10500,- a potom již nemusíte tento rez.fond dotovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).