Hlavní navigace

DPH z přijatých plateb v hotelu

  • (neregistrovaný) 89.176.0.---

    12. 11. 2006 22:25

    Prosím o následující radu: v hotelu si klienti zaplatí pobyt dopředu
    nebo zálohově, musí se z těchto plateb odvádět DPH? Kolegyně
    tvrdí, že u služeb se DPH odvádí až při zdanitelném plnění nebo
    až je vystaven daňový doklad. Jde mi o to, že když přijde například
    na účet platba od klienta 25.11. a ubytování je od 1.12.-7.12.,
    zda musím na přijatou platbu vystavit daňový doklad pro klienta
    (fyzickou osobu) a přiznat daň na výstupu nebo jestli stačí na koonci
    pobytu vystavit doklad a teprve tehdy odvést DPH.
    Moc děkuji všem Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2006 11:02

      aaa (neregistrovaný) 84.244.114.---

      Re: DPH z přijatých plateb v hotelu
      §21
      Daň na výstupu je plátce povinen přiznat ke dni uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí platby, a to k tomu dni, který nastane dříve, pokud zákon nestanoví jinak...

      §26
      Plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, je povinen na vyžádání za každé zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně pro osobu povinnou k dani nebo právnickou osobu, která není založena nebo zřízena za účelem podnikání, vystavit daňový doklad, a to nejpozději do 15 dnů ode dne uskutečnění zdanitelného plnění nebo plnění osvobozeného od daně s nárokem na odpočet daně a do 15 dnů ode dne přijetí platby, pokud k přijetí platby došlo před uskutečněním zdanitelného plnění a plátci vznikla k datu přijetí platby povinnost přiznat daň na výstupu;..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).