Hlavní navigace

PODÍL NA ZISKU

  • (neregistrovaný) 85.207.18.---

    13. 11. 2006 7:23

    Dobrý den, naše firma má 2 společníky, mohu jim vyplatit podíl na zisku /nenákladový/ s odvedenou 15% daní nebo to nelze a musel by být společník pouze jeden? Předem děkuji. Jsme s. r. o. ne v. o. s.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2006 9:30

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: PODÍL NA ZISKU
      ***
      Je jedno, jestli je 1 nebo více společníků, ale každý má nárok na podíl na zisku dle vloženého podílu.
      Např.
      1. spol. vložil 150000, má nárok na 75% z naspořeného zisku
      2. spol. vložil 50000, má nárok na 15% z naspořeného zisku
      ... ale stejně můžete vyplácet jen na základě Valné hromady, kde si společníci konkrétně určí, kolik zisku si teď zrovna chtějí vyplatit.
      Buď si nechají vyplatit všichni, nebo jen některý z nichdle osobní potřeby, nejvýše však dle uvedeného příkladu, pokud by chtěli čerpat maxim. svou výši najednou.
      Nevím, jestli jsem Vám odpověděla zcela na Vaši otázku, když tak napište, nebo se ještě někdo ozve.

    • 13. 11. 2006 11:09

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: PODÍL NA ZISKU
      >>Dobrý den, naše firma má 2 společníky, mohu jim
      >>vyplatit podíl na zisku /nenákladový/ s odvedenou 15%
      >>daní
      >>nebo to nelze a musel by být společník pouze jeden?
      >>Předem děkuji. Jsme s. r. o. ne v. o. s.
      >***
      >Je jedno, jestli je 1 nebo více společníků, ale každý
      >má nárok na podíl na zisku dle vloženého podílu.
      >Např.
      >1. spol. vložil 150000, má nárok na 75% z naspořeného
      >zisku
      >2. spol. vložil 50000, má nárok na 15% z naspořeného
      >zisku
      >... ale stejně můžete vyplácet jen na základě Valné
      >hromady, kde si společníci konkrétně určí, kolik zisku
      >si teď zrovna chtějí vyplatit.
      >Buď si nechají vyplatit všichni, nebo jen některý z
      >nichdle osobní potřeby, nejvýše však dle uvedeného
      >příkladu, pokud by chtěli čerpat maxim. svou výši
      >najednou.

      >Nevím, jestli jsem Vám odpověděla zcela na Vaši
      >otázku, když tak napište, nebo se ještě někdo ozve.

      *** Je opravdu jedno, kolik je společníků. Jeden to má ale rychlejší v tom, že "se nesvolává" (VH) ale kdykoli sám rozhodne. Ale Obch.Z. dává některé podmínky, kdy mohou a nemohou být podíly vypláceny (§65a, 123/2 a navazující pro a.s.) ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).