Hlavní navigace

Etiketa na výrobku z dovozu

 • (neregistrovaný) 94.229.92.---

  9. 3. 2017 9:23

  Dobrý den

  Potřebuji vysvetlit:

  Chci dovážet výrobky ze zahranici země eu.
  Zahranicni dodavatele mají na výrobk svou etiketu bud klasicky stítek s udaji nebo vetsi polep s informacema v jejich jazyce.

  Pokud ja chci toto zbozí dovážet do ČR tak musím tuto jejich etiketu či štítek ponechat nebo jej mohu nahradit štítkem-polepem v češtině kde bude uvedena moje firma jako dovozce do ČR ?

  Dle  zákona kde se přímo uvádí toto ne:  Prodávající nesmí odstraňovat ani měnit označení výrobků ani jiné údaje uvedené výrobcem, dovozcem nebo dodavatelem.

  Ale výrobky podobného typu jake chceme dovážet bežne vidím v prodeji a dovozci na nem maji českou etiketu a u adresy prodejce jen "Distrubur pro eu" tedy vím ze přenášejí pak veskerou odpovednost na sebe a zrejme je to mimo zakon.

  Hlavní otazka tedy zni jak mam legalne onen vrobek prodavat?

  1) Tedy ponecham zahranicni etiketu a uz nic jineho na vyrobek v čestine nepridavam? To si ale zakaznik ktery neumi dany predmet neprecte dulezite udaje.
  2) Nebo mam nechat udelat stejnou etiketu v češtině a nalepit napr vedle te orig.zahranicni etikety?  prip.vytisknout na papir tu prelozenou zahranicni etiketu a pridt k vyrobku....
  3) Nebo mohu udelat uplne stejnou etiketu v čestine jen tam bude uveden onen zahranicni vyrobce? Dole na etikete bude proste Vyrobce ten a ten.

  Na jednom z vyrobku jsou na etikete uvedeny i dulezite udaje jak z vyrobkem bezpecne zachazet, pokud bych jen ponechal nemeckou etiketu zakazník ktery neumi nemecky se nedozvi dulezite bezpecnostni udaje.

  Dalsi zbozi je keramicky predmet napr vaza, toto zbozi nakupujeme v zahranici a na kazde krabici je orig maly stitek vyrobce neb toho zahranicního vyrobce-dovozce, pokud ja to u tto firmy nakoupim a chci prodavat v cr tak tento štitek mohu nebo nemohu odstranit?

  Děkuji za odpoved.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2017 16:47

   Michael Vavřička (neregistrovaný) 78.136.180.---

   Dobrý den,

   běžná praxe je taková, že se původní štítek na výrobku nechává (je k tomu i povinnost) a ten je pouze třeba doplnit překladem všech ze zákona vyžadovaných informací do jazyka místa prodeje, zde do češtiny. Tento překlad se vyrobí jako samolepka, kterou se na vhodném místě výrobek přelepí. Obvykle je vhodné ji nalepit mimo původní štítek, pokud to lze a pokud ne (nebo to tak prodejce nechce), lze ho nalepit i na něj.

   S pozdravem
   Michael Vavřička

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).