Hlavní navigace

DPH - dodání zboží do tátu EU

  • (neregistrovaný) 85.160.5.---

    13. 11. 2006 14:12

    Prosím vysvětlí mně někdo na názorném příkladu i s datumy odstavec 3 a),b) par.22 Zákona o DPH. Mně to fakt neleze do hlavy a maximálně se zamotávám. My jsme např. odeslali 20.10.06
    zboží a ten den vystavili fakturu. Přijde mi to do daňového přiznání za říjen? Ale prosím ještě nějaký příklad. Moc moc díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2006 14:30

      Lenka S (neregistrovaný) 85.71.122.---

      Re: DPH - dodání zboží do tátu EU
      Nechápu, v čem vidíte problém? Když jste v 1 den vystavili fakturu a odeslali zboží, tak ani není o čem přemýšlet :c) Budete to mít v přiznání k DPH k 20.10.06. Příklad je myslím zbytečný, asi jste se v tom jenom zamotala a a začala příliš "kombinovat".

    • 13. 11. 2006 14:35

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: DPH - dodání zboží do tátu EU
      § 22/3 a):
      - prodej zboží 30.9.2006
      - doklad vystaven 1.10.2006
      - povinnost přiznat daň dnem vystavení DD, tedy k 1.10.2006

      nebo
      - prodej zboží 30.9.20063
      - doklad vystaven 30.9.20063
      - povinnost přiznat daň dnem vystavení DD, tedy k 30.9.2006

      nebo
      - prodej zboží 30.9. 2006
      - doklad vystaven 16.11.2006
      - povinnost přiznat daň k 16.11.2006

      § 22/3 b):
      - prodej zboží 30.9.2006
      - doklad není vystaven
      - povinnost přiznat daň k 15.10.2006, tedy k 15. dni v měsíci, který následuje po měsíci, v němž bylo odesláno zboží (tedy k 15.10., což je 15. den měsíce, který následuje po září, t.j. po měsíci, kdy bylo odesláno nebo přepraveno zboží do čl. státu.

      Samozřejmě podle data vystavení DD uvádíte i do SH za příslušné čtvrtletí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).