Hlavní navigace

Vrácení DPH při změně režimu

• (neregistrovaný) 84.244.93.---

13. 11. 2006 14:28

Mohl by mě někdo poradit, co mlže finanční úřad požadovat za podklady, při nárokování vrácení DPH při změně reřimu ? Od 6.9.2006 jsme se stali plátci DPH, vypracovali jsme daňové přiznání za období 6.9. - 30.9.2006 plus, DPH skladových zásob za posledních 12 měsíců. Vzhledem k tomu že vedeme daňovou evidenci nejsme povinni vedením skladu a taktéž karet. FÚ ovšem odmítl vrátit daň ze zásom s tím že je nutno prokázat každou s tícice položek vlastním daňovým dokladem. Což u menší firmy s daňovou evidencí technicky akce na několik týdnů. Mají pravomoc k takovým požadavkům ? Není možné aby provedl FÚ místní šetření a inventuru si zkontroloval namátkově třeba u 100 největších položek sám ? Mají pravomoc takoto nepřímo donutit daňový subjekt aby se vzdal vrácení DPH ale odvéct z tohoto zboží ji naopak musel ?
    Děkuji za každou radu či podmět jak si v tomto případě počínat
    Jarek

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2006 15:00

bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

Re: Vrácení DPH při změně režimu
      *** O pravomocích nechci polemizovat ale Vy si něco nárokujete, tak to budete muset nějak prokázat. Já mám poslední zkušenost takovou, že požadovali k tomu prvnímu DP inventurní seznam obchodního majetku, kterého se odpočet týkal. ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).