Hlavní navigace

Srážková daň z podílů na zisku

• (neregistrovaný) 212.24.154.---

13. 11. 2006 18:28

Prosím o radu. Zpracovávám účetnictví pro dvě firmy . Firma A vlastní firmu B. Firma B vyplatila na ¨na konci roku 2005 podíly na zisku jednatelům společníkům, ale zjistilo se že firma B něměla oprávnění vyplacet podíly jednatelům, protože jednatelé nejsou
    zároveň společníci jako u firmy A, ale majitelem je firma A.
    U firmy B byla provedena oprava do konce června, vyúčtování srážkové daně bylo provedeno v pořádku, ale na účet FU byla
    uhrazena srážková daň ve výši 60.000 Kč dne 16.12.2005. Tudíž tam vznikl přeplatek na dani. U firmy A jsem musela opravit roční závěrku a tady vyplatit podíly na zisku společníkům, kteří jsou zároveň jednatelé firmy.Opravit Vyúčtování srážkové daně za r. 2005. A žádäla jsem o převedení částky 60.000 Kč z FU u firmy
    B na Fu v jiném okrese u firmy A. Toto mi ale Fu zamítl s tím, že
    toto není možné a Fu firmy A bude požadovat penále za pozdní
    úhradu i když uvedená částka byla po celou dobu na FU u firmy B.
    Vzhledem k tomu, že penále činní asi 20.000 Kč chci poprosit jestli
    máte někdo zkušenost s něčím podobným, připadně v jakém rozsahu Fu může snížit penále. Firma A nemá a ani neměla
    žádné dluhy u Fu a všechny platby platí včas. Ale tento rok obdržela finanční podporu ze SROP (společný regionální operační program),podpora malých a středních podniků v hospodářsky slabých oblastech,podpora podníkání ve vybraných regionech.
    Prosím budu vděčná, za každou radu nebo zkušenost.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).