Hlavní navigace

prosím o radu-dovolená

  • (neregistrovaný) 212.158.158.---

    13. 11. 2006 18:45

    Dobrý večer,moc prosím o radu:
    Zaměstnanec rozvázal pracovní poměr v souvislosti s přiznáním starobního důchodu 15.července 2006,přísluší mu tedy pouze
    6/12 dovolené , ano? a 17.července 2006 opět nastoupil
    jako důchodce.Jaká mu přísluší dovolená ?
    Ještě musím podotknout, že si při ukončení PP k 15.7.06 dovolenou nevyčerpal/ 13 dní/, ani mu nebyla proplacena , chyba , že ?
    Moc děkuji za radu, krásný večer.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2006 21:30

      Olda (neregistrovaný) 82.142.89.---

      Re: prosím o radu-dovolená
      Za dobu trvání pracovního poměru do 15.7. mu za rok 2006 přísluší 6/12 dovolené (za červenec nepřísluší - nebyl odpracován celý měsíc - § 101 odst. 2 ZP). při skončení PP mu měla být nevyčerpaná dovolená proplacena. ( pokud měl termínovaný PP mělo se dbát na to, aby si ŘD vyčerpal !! Proplácet jen vylímečně - např. při skončení PP dohodou.
      Za PP od 17.7. mu bude příslušet 5/12 ŘD. Pokud by ukončil PP do 60 prac. dnů od vzniku PP, příslušela by mu ŘD ve výši 1/12 za každých 22 odpracovaných dnů (odpracovaných, ne započatých).
      Pokud mu budete zpětně proplácet ŘD, musíte vyhotovit opravu ELDZ. V dalším prac. poměru ELDZ již vést nemusíte, protože jde o důchodce.
      Zdravím a pěkný večer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).