Hlavní navigace

DPH

• (neregistrovaný) 212.67.81.---

13. 3. 2017 10:31

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat jak postupovat při fakturaci. Registroval jsem se k DPH nyní čekám na vyjádření FÚ. Teď fakturuji na týdenní bázi.
    Jak tomu bude až mne do datové schránky přijde potvrzení registrace od FÚ, když to bude třeba ve středu? Jestli do středy mám vyfakturovat ještě bez daně a potom od středy do pátku už s daní?

Děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2017 11:16

M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

Dobrý den,
      registrovat se máte do 15-ti dnů po skončení měsíce,  ve kterém vznikla povinnost registrace k DPH ( tedy stát se plátcem povinně ). Pokud jste toto splnil, počkáte na potvrzení od FÚ, tam bude datum ( tj. text : plátcem daně z DPH jste s účinností od .......  / + přidělené DIČ ) .

V souvislosti s překročením limitu obratu, kdy se osoba stane plátcem DPH ze zákona, bych chtěl ještě upozornit na to, že se stane plátcem DPH subjekt od druhého měsíce následujícího po měsíci, ve kterém překročil obrat.

Příklad :
      Červen : překročen obrat 1 mil.
      Červenec : do 15 dne povinnost registrace na FÚ ( stále ještě neplátce, obdržíte osvědčení o registraci a DIČ z FÚ  )
      Srpen : již plátce, DPH vstup i výstup
      1.DP do 25. září + 1. KH, lze požádat o Q-tální plátcovství DPH ( primárně je nastaveno měsíční ) , KH je u PO vždy měsíční. 

Při dobrovolné registraci k DPH se pak osoba stane plátcem DPH,  ode dne následujícího po dni oznámení rozhodnutí o registraci doručené z FÚ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).