Hlavní navigace

Podnikání při mateřské

• (neregistrovaný) 193.84.42.---

14. 11. 2006 10:12

Dobry den, chtela jsem se zeptat, od ceho vseho jsem osvobozena v pripade, ze jsem na materske dovolene a pritom podnikam na ZL? Musim v pripade vykazaneho zisku platit odvody na SP a ZP? Jak je to s placenim minimalni dane v pripade, ze zisk nevykazuji?V pripade zisku neni vyhodnejsi pracovat na DPP?

dekuji moc
    Eva F.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2006 9:17

R (neregistrovaný) 88.102.55.---

Re: Podnikání při mateřské
      Předpokládám, že mateřská ... je rodičovská dovolená s pobíráním rodičovského příspěvku.
      V tom případě jste osvobozena od minimální daně. Tudíž se nedopočítávate a daníte pouze zisk, který dosáhnete. Pokud máte ztrátu, tak také nic nedopočítáváte.
      Pro soc. a zdrav. máte také úlevu, jste osvobozena pro odvod zákonných měsíčních záloh, pouze po ukončení roku, pokud budete mít zisk, tak opět budete platit doplatek dle výpočtu po ukončení roku.
      Od záloh na soc. a zdrav. jste osvobozena, ale musíte na tyto úřady nahlásit, že od jisté doby pobíráte rodičovský příspěvek a potom také ukončení rodičáku.

Domnívám se, že pokud nevykazujete žádný zisk, nebo jen minimální, tak by bylo zbytečné pozastavovat živnost atd. jen proto, aby jste pracovala někde na DPP. Právě v době rodičáku máte od všeho osvobození. Je to ideální pro vyzkoušení, zda činnost kterou vykonáváte se vám vyplatí, či jen vyděláváte na odvody.
      R

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).