Hlavní navigace

Dohoda o provedení práce

  • (neregistrovaný) 213.226.251.---

    15. 11. 2006 17:00

    Student u nás odpracoval 50 hod. na DPP s odměnou 5 000,- Kč.
    Je správně spočítaná výplata takto?
    hr. mzda 5 000,- Kč
    daň 12% 600,- Kč /podepsané Prohlášení/
    sleva na dani 600,- Kč
    sleva na studium 200,- Kč /potvrzení o studiu/
    -------------------------------------
    K výplatě 5 000,- Kč
    Do nákladů v účetnictví půjde 5 000,- Kč - vyplacená odměna zaměstnanci.
    V tomto případě asi nemusí být ani potvrzení o studiu, neboť sleva na studium se nemusí uplatňovat.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2006 17:56

      Anonym (neregistrovaný) 84.42.242.---

      Re: Dohoda o provedení práce
      Daň je 750 Kč - 600 sleva = 150 kč. dejte mu slevu i na studenta, to nebude platit zadnou dan a ma i 5000 cisteho.

    • 15. 11. 2006 18:25

      oto (neregistrovaný) 89.31.40.---

      Re: Dohoda o provedení práce
      Pokud podepsal Prohlášení je daň 12 % tzn. 600, takže po slevě na poplatníka je to 0, čili student je zbytečný

    • 16. 11. 2006 7:17

      Iveta (neregistrovaný) 193.179.144.---

      Re: Dohoda o provedení práce
      Daně u DPP zůstali v 15% sazbě,tam se přeci nic neměnilo,taže daň je skutečně 750Kč - 600 na poplatníka - student, tudíž žádná daň.
      >>>Student u nás odpracoval 50 hod. na DPP s odměnou 5
      >>>000,- Kč.
      >>>Je správně spočítaná výplata takto?
      >>>hr. mzda 5 000,- Kč
      >>>daň 12% 600,- Kč /podepsané Prohlášení/
      >>>sleva na dani 600,- Kč
      >>>sleva na studium 200,- Kč /potvrzení o studiu/
      >>>-------------------------------------
      >>>K výplatě 5 000,- Kč
      >>>Do nákladů v účetnictví půjde 5 000,- Kč - vyplacená
      >>>odměna zaměstnanci.
      >>>V tomto případě asi nemusí být ani potvrzení o
      >>>studiu,
      >>>neboť sleva na studium se nemusí uplatňovat.
      >>>Děkuji
      >>
      >>Daň je 750 Kč - 600 sleva = 150 kč. dejte mu slevu i
      >>na studenta, to nebude platit zadnou dan a ma i 5000
      >>cisteho.
      >
      >Pokud podepsal Prohlášení je daň 12 % tzn. 600, takže
      >po slevě na poplatníka je to 0, čili student je
      >zbytečný

    • 16. 11. 2006 7:26

      oto (neregistrovaný) 89.31.40.---

      Re: Dohoda o provedení práce
      Nechápu proč daníte zvláštním režimem podle § 36 odst. 2 pism. c bod. 4. Touto sazbou se daní pouze příjmy z pracovně právního vztahu (nebo jemu obdobného) pokud poplatník nepodepsal prohlášení a pokud úhrn příjmů nepřesáhne 5 tis. Kč viz § 6 odst. 4. Je jedno jestli máte DPP nebo DPČ nebo nebo normální pracovní poměr. Prostě pořád máte příjmy z pracovně-právního vztahu a pokud podepíše prohlášení, není důvod danit srážkouvou daní.

    • 16. 11. 2006 11:03

      Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

      Re: Dohoda o provedení práce
      >>Daně u DPP zůstali v 15% sazbě,tam se přeci nic
      >>neměnilo,taže daň je skutečně 750Kč - 600 na
      >>poplatníka -
      >>student, tudíž žádná daň.

      Iveto, Oto má pravdu. Pokud není podepsané prohlášení a hrubá mzda nebo odměna je do 5000 Kč, pak se daní srážkovou daní 15% (ale už se neuplatňují žádné slevy). Pokud je podepsané prohlášení, daní se dle tabulek, tzn. v tomto případě 12%. 12% z 5000 Kč = 600 Kč. Sleva na poplatníka = 600 Kč, daň 0, čistého 5000 kč. Studentská sleva už uplatněna být nemůže, není z čeho. Kdyby byla hrubá mzda vyšší než 5000 Kč a tudíž by vyšla vyšší daň, pak už by bylo potvrzení o studiu k uplatnění studentské slevy potřeba. U danění totiž nezáleží na tom, zda jde o mzdu z pracovního poměru nebo doměnu z dohody. Způsob danění záleží pouze na tom, zda je nebo není podepsané prohlášení.

      >>>Pokud podepsal Prohlášení je daň 12 % tzn. 600, takže
      >>>po slevě na poplatníka je to 0, čili student je
      >>>zbytečný
      >
      >Nechápu proč daníte zvláštním režimem podle § 36 odst.
      >2 pism. c bod. 4. Touto sazbou se daní pouze příjmy z
      >pracovně právního vztahu (nebo jemu obdobného) pokud
      >poplatník nepodepsal prohlášení a pokud úhrn příjmů
      >nepřesáhne 5 tis. Kč viz § 6 odst. 4. Je jedno jestli
      >máte DPP nebo DPČ nebo nebo normální pracovní poměr.
      >Prostě pořád máte příjmy z pracovně-právního vztahu a
      >pokud podepíše prohlášení, není důvod danit srážkouvou
      >daní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).