Hlavní navigace

Výdaje paragraf 9

  • (neregistrovaný) 213.168.181.---

    16. 11. 2006 6:18

    Spolupracující osoba má vůz na splátky. Pronajímá ho jedné firmě a příjmy se jí dávají do paragrafu 9. Bývalá účetní jí do přiznání dávala paušální výdaje, čímž jí podle mě poškodila, jelikož odpisy by byly vyšší.
    Může si tato žena dát ve 2006 příjem do paragrafu 9 a do výdajů nějaké odpisy? Nebo musí dodržet paušální výdaje? Pokud má ve 2006 zaplacené nějaké penále za zpoždění se splátkami, lze to také zahrnout do výdajů pro paragraf 9?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 11. 2006 7:44

      oto (neregistrovaný) 89.31.40.---

      Re: Výdaje paragraf 9
      Ano, může začít uplatňovat výdaje ve skutečné výši, ale s těmi odpisy pozor, musí to být, tak že jako pokračujete v odpisování ne začínáte. Čili musíte spočítat i odpisy za roky kdy jste uplatnili paušál. Čili od roku zařazení spočítejte odpisy a uplatněte ten správný na rok 2006. Smluvní penále jsou výdajem daňově uznatelným, pokud jsou zaplaceny.....ale musí souviset s výkonem činnosti podle § 9....dle mého

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).