Hlavní navigace

Spor - úhrada zakázky z roku 2005,DPH

• (neregistrovaný) 62.177.95.---

16. 11. 2006 18:14

Dobrý den, prosím poradíte mi někdo jak postupovat?
    V roce 2005 jsme obdrželi fakturu za provedené práce jako subdodávku. Tuto fakturu jsme vrátili, protože jsme nesouhlasili s její výší. Nastalo dopisování a nakonec to řeší právníci.
    Na konci roku 2005 jsme zaúčtovali na účet 389 dohadnou položku 55tis. Kč (to je částka faktury bez DPH, kterou jsme poslali zpět) Teď jsme obdrželi návrh jejich právníka, že máme uhradit z této faktury částku ve výši 45tis. Kč plus DPH. Na rozdíl vystavit fakturu na tuto společnost (55tis.- 45tis. plus dph) a poslat jim to se vzájemným zápočtem k této faktuře a pohledávky budou zrušeny.
    Můj dotaz je ohledně DPH.
    Prosím jak to mám zaúčtovat pokud nechci podávat opravné daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob za rok 2005 kvůli nezaúčtovanému DPH.
    Jde podat jen opravné daňové přiznání za rok 2005 k DPH na částku dph z 55tis.?
    Můžeme vystavit fakturu na rozdíl částek včetně dph v listopadu 2006 na základě dopisu jejich právníka?
    Děkuji všem opravdu za rady!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 11. 2006 19:08

Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

Re: Spor - úhrada zakázky z roku 2005,DP
      Fa měla být zaúčtována v roce 2005 i s DPH normálně a teprve potom jste měli řešit nastalé problémy a dnes by vám stačilo vystavit dobropis na rozdíl v cenách. Dohadné položky máte používat na nevyfakturované dodávky. Takhle to musíte nějak zpytlíkovat ,ale úplně správně to nebude. Např. ve stavebnictví se dohadují u každé 2 fa o ceně, a to by s tímto přístupem v účtě měli
      prázdno.

• 16. 11. 2006 20:39

Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

Re: Spor - úhrada zakázky z roku 2005,DP
      .
      Vypadá to, že budete muset udělat DDP i k dani z příjmů, protože faktura je vystavená v r. 2005, Vy jste ji vrátili, ale oni ji nezrušili v účetnictví. Někdo to zabubnoval:-((
      Důvod tam vypíšete to, co jste popsala zde.
      Jinak byste museli letos vyrušit účet 389 proti nedaň.nákladům.
      Dodat.DP k DPH uděláte samostatně nezávisle na dodat.DP právn.osob.
      Fakturu byste neměli vystavovat Vy, ale podle mne Váš dodavatel musí vystavit dobropis a tento zaúčtujete ke dni přijetí normálně letos - daňově i DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).