Hlavní navigace

Exekuce z platu.

• (neregistrovaný) 62.240.190.---

19. 11. 2006 9:16

Strhávám zaměstnanci každý měsíc exekuci z platu, ale teď přišla další exekuce z platu a já nevím jestli částku kterou můžu strhnout z platu mám rozdělit na půl, nebo jetsli je přednostní tá první exekuce. Ještě jsem se stímto problémem nesetkala. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2006 23:18

tatana (neregistrovaný) 213.235.136.---

Re: Exekuce z platu.
      musíte určit zda se jedná o přednostní nebo nepřednostní pohledávku - pohledávky výživného mají vždy absolutní přednost.Dochází-li ke srážkám z druhé třetiny zbytku čisté mzdy (na přednostní pohledávky), uspokojí se z ní nejprve bez zřetele na pořadí pohledávky výživného a terprve pak podle svého pořadí ostatní přednostní pohledávky. Z první třetiny jsou všechny pohledávky (původně přednostní i ostatní) uspokojovány výlučně podle svého pořadí. Znamená to, že pohledávky, na které v důsledku jejich horšího přadí nezbydou peníze, musejí vyčkat až jim v následujících výplatních obdobích uvolní místo některá již uhrazená pohledávka nebo až bude možné srazit i na ně díky vyššímu přjmu povinného, tzn. pokud jste srážela nepřednostní pohledávku z 1. třetiny, a další pohledávka je taktéž nepřednostní, tato nová musí vyčkat na své pořadí, tzn. až "vysrážíte" první, přijde na řadu druhá. Něco jiného je, pokud srážíte přednostní či přišla přednostní, upřesněte.

• 20. 11. 2006 18:19

Zita (neregistrovaný) 62.240.190.---

Srážela jsem nepřednostní exekuci, teď přišla exekuce přednostní )státní).

• 22. 11. 2006 9:08

tatana (neregistrovaný) 82.142.65.---

Pokud jste srážela nepřednostní, srážela jste 1/3m, druhou a třetí třetinu jste vyplatila zaměstnanci, nyní budete srážet nepřednostní pohledávku dále z první třetiny až do zaplacení, z druhé třetiny budete srážet přednostní pohledávku, zaměstnanci vyplatíte zbylou třetinu. Až zaplatíte nepřednostní pohledávku, dostane se vaše současná přednostní pohledávka do pořadí a budete srážet ze 2/3. Je to takové hranaté, ale rozumíte mi ? Navíc - samozřejmě že nesrážíte jen třetiny, pokud má zaměstnanec nad 6.630, tuto srazíte bez omezení, ale to určitě víte

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).