Hlavní navigace

Vrácení DPH z EU

• (neregistrovaný) 194.212.16.---

20. 11. 2006 10:40

Můžete mi prosím poradit, jak postupovt při vrácení DPH ze zemí EU, konkrétně se jedná o poskytnutí služby s místem plnění v Lotyšsku? Ptala jsem se na FÚ a dali mi pouze odkaz na server lotyšské daňové zprávy, kde by mělo být "vše". Jak jsem později zjistila dost možná je, ale bohužel jen lotyšsky, protože anglická verze "se zpracovává". Takže jsem vlastně ani nezjistila, jestli máme na vrácení DPH dle jejich zákonů vůbec nárok. Zjistila jsem si, že pokud bych do toho nešla sama, existují u nás nějaké specielní firmy, které se vyřizováním DPH a hlavně všech papírů v zahraničí zabývají, ale ráda bych získala třeba nějaké reference, nebo slyšela zkušenosti. Vyplatí se najmout firmu, když se nejedná o nijak závratnou (pro malého podnikatele však nezanedbatelnou) částku? Děkuji předem.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2006 16:42

Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

Re: Vrácení DPH z EU
      přikládám jednu adresu, ale kolik si účtují, nevím, určitě záleží, o jakou vratku byste žádali, ale pokud v tom člověk nemá zkušenosti, ani žádné kontakty, tak si myslím, že je lepší využít firmy, která je pro tento účel zřízená - raději něco než nic:-))

http://www.dph.name/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).