Hlavní navigace

Fa vystavena letos, práce až přístí rok

• (neregistrovaný) 62.177.95.---

20. 11. 2006 11:36

Prosím potýkám se teď s jednou zakázkou ve stavebnictví a nevím si rady jak se to dělá a jak to mám vysvětlit řediteli.
    V roce 2006 se začne provádět dodávka schodiště. Vše se musí nechat zaměřit, vyrobit a teprve až na konci namontovat. Namontování je práce na 2 dny a tato montáž se bude dělat až v roce 2007, až budou vyrobeny všechny věci ve slévárnách. V objednávce je napsáno, že se vystaví v momentě potvrzení objednávky - zahájení výroby 75% z ceny včetně zákonného DPH.
    Můj dotaz je: jak se vše zpracovává na konci roku, když mám již vystavenou "konečnou" fakturu na 75%? Ale kdybychom si udělali rozpracovanost této zakázky, tak bychom zjisitili třeba, že je hotová jen třeba z 50%? Co s tím?
    Je to opravdu tak, že pokud je vystavena "dílčí konečná" faktura tak se nedělá žádná rozpracovanost na konci roku a je to náš problém, že jsme si to více vyfakturovali na začátku a budeme to danit? A o to ménší budeme mít zisky na této zakázce v roce 2007?
    Poradíte mi někdo nějaký postup jak se v takového situaci mám zachovat a postupovat? Děkuji moc za radu!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).