Hlavní navigace

prosím o radu

  • (neregistrovaný) 217.117.223.---

    20. 11. 2006 14:16

    Prosím poraďte mi, klient si bude otevírat restauraci v lednu 2007 a i živnostenský list bude mít od ledna 2007 a bude plátce dph, může si již teˇkoupit hmotný majetek a odpočíst si ho až příští rok a jak je to se zbožím?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2006 15:35

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: prosím o radu
      ***
      ZDP §5/7 "U poplatníka s příjmy podle § 7 a 9 se přihlédne i k zásobám pořízeným v kalendářním roce předcházejícím roku, v němž zahájil činnost, nebo k zásobám získaným z dědictví po zůstaviteli, který měl příjmy podle § 7 nebo § 9, pokud bude dědic pokračovat v činnosti zůstavitele nejpozději do šesti měsíců po jeho smrti. Totéž platí obdobně i pro jiné nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti."

      DPH §74 "(1) Osoba povinná k dani, která se stane plátcem, je oprávněna uplatnit nárok na odpočet daně u obchodního majetku evidovaného ke dni účinnosti uvedenému na osvědčení o registraci způsobem uvedeným v § 72 až 77" ***

    • 21. 11. 2006 10:04

      petra (neregistrovaný) 89.103.32.---

      Re: prosím o radu
      děkuji moc, tak jsem si to myslela, jen jsem si to chtěla ověřit, vzhledem k tomu, že se u toho překlene hospodářský rok

    • 22. 11. 2006 9:28

      Eva M. - moderátor fóra (neregistrovaný) 88.101.207.---

      Prosba k tazateli i k dalším :-)
      Prosím, pro příště dávejte do nadpisu příspěvku popis, čeho se váš dotaz týká. Zvýšíte tak šanci, že si vašeho dotazu někdo všimne. A pokud chcete navazovat na starší příspěvek, tak na něj buď odkažte (tj. uveďte odkaz = link), nebo pokračujte přímo v tom starším příspěvku, pokud už tedy nezmizel někde v historii. Pamatujte prosím, že zdejší odpovědi slouží jako znalostní databáze pro hodně lidí, takže pro vyhledávání a porozumění souvislostem je dobré zachovávat určitá pravidla. Děkujeme za pochopení ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).