Hlavní navigace

§196a odst.3 Obch.zak.plati i pro s.r.o.

  • (neregistrovaný) 212.27.207.---

    20. 11. 2006 17:08

    Chci se zeptat, jestli nekdo nemate zkusenosti s aplikaci § 196a odst.3 Obch.zakoniku. Tento § plati pro a.s.
    My jsem s.r.o. a v soucasne dobe budeme od nasi matky kupovat majetek v hodnote vyssi nez je 1/10 zakladniho kapitalu a nevime, jestli mame povinnost udelat si na tuto koupi soudnim znalcem odhad. Nenasla jsem obdobny § pro s.r.o.? Ale chci si byt jista...
    Nevite nekdo??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2006 17:28

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: §196a odst.3 Obch.zak.plati i pro s.
      *** Tam, kde Vás §§ pro SRO odkazují na §§ AS, tak tam platí obdobně. Např. §135 (SRO) Vás odkazuje na 196a (AS), takže platí i pro SRO. ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).