Hlavní navigace

Osvobození od daně ?

  • (neregistrovaný) 84.38.182.---

    20. 11. 2006 18:55

    Dobrý den,

    mám dotaz týkající se osvobození od daně při příjmu pouze z podnikání při příjmu do 15 000,-- Kč ročně. Žádné další příjmy nejsou. Bude stačit na FÚ dát čestné prohlášení, nebo se bude muset podávat daňové přiznání ? Podle mně bude stačit prohlášení, ale prosím o někoho potrzení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2006 20:32

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Osvobození od daně ?
      Nejedná se přímo o osvobození od daně z příjmů. Vy pouze nejste povinna podávat daňové přiznání, pokud Vaše příjmy - které jsou předmětem daně - nepřesáhly 15.000,- Kč/rok (upravuje §38g/1 ZDP). Dokonce ani to čestné prohlášení není Vaší povinností (ale myslím si, že je to přinejmenším slušnost).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).