Hlavní navigace

OSVČ s nulovými příjmy

  • (neregistrovaný) 86.49.32.---

    29. 3. 2017 11:39

    Dobrý den,

    jsem studentem VŠ. Zároveň mám živnostenský list. V této živnosti jsem ale v roce 2016 neměl žádné příjmy. Musím podávat daňové přiznání finančnímu úřadu i přehledy pojišťovně a sociální správě?

    Co a kam do nich mám napsat?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2017 12:00

      M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

      Dobrý den,

      ano. Napíšete příjem z podnikání § 7-  0,- jako student si můžete uplatnit daň. slevu a vyplníte přehledy .

    • 29. 3. 2017 12:10

      M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

      jinak DP na FÚ podávat vyloženě nemusíte, pokud máte příjem do 15 -ti tis. a současně nevykazujete daňovou ztrátu. Přehledy pravděpodobně budou vyžadovat.

    • 29. 3. 2017 12:20

      DL (neregistrovaný) 86.49.32.---

      Dekuji za odpoved.

      Povinnost mam tedy jen podat prehled na pojistovnu a socialni spravu, nikoliv danove priznani na FU??

      Jeste mam maly dodatek: tyto prehledy se museji podavat na pobocky v miste trvaleho bydliste? Daji se zaslat postou?

      Dekuji

    • 29. 3. 2017 12:30

      M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

      Dobrý den,

      pokud nemáte daň. ztrátu a současně příjmy nad 15 tis, podat DP na FÚ nemusíte, zda budou vyžadovat přehledy se informujte u svojí ZP a na OSSZ podáváte v místě bydliště na místě příslušných pobočkách, myslím si že lze i poštou. Pravděpodobně přehledy chtít budou, tam se vyplňujte také zda jste hlavní či vedlejší OSVČ a to má vliv na zálohy a zda je vůbec platíte, aby se vám nestalo že vám budou předepsány zálohy SP a ZP v minimální výši na další období pro OSVČ.

    • 29. 3. 2017 12:53

      Hanča (neregistrovaný) 89.24.243.---

      Kölegyně na tom byla stejně, udělala všechny výkazy a přiznání s nulami, k tomu dala čestné prohlášení že neměla příjmy a na všech institucích v Brně jí to vzali bez problémů

    • 29. 3. 2017 14:12

      Lada (neregistrovaný) 89.31.46.---

      Posíláme přehledy SP i ZP normálně poštou a nikdy s tím nebyl problém.

      Raději je pošlete, i když v nich budou samé nuly, a i kdyby vám na příslušné instituci tvrdili, že je posílat nemusíte. Jednomu známému před rokem na zdravotní pojišťovně řekli, že nemusí podávat roční přehled OSVČ, když v tom roce neměl z živnosti žádný příjem (neprovozoval ji, ale živnostenský list neměl pozastavený), tak ho nepodal a oni mu napařili tučnou pokutu...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).