Hlavní navigace

Co dělat když z-tel nepošle výplatu?

• (neregistrovaný) 88.100.180.---

20. 11. 2006 21:30

Dobrý den,moc prosím o radu.Od 08.2005 jsem zaměstnaná u téhož z-tele a od 1.11.06 jsem v PN.Ve smlouvě mám výplatní den napsaný na 15. každého měsíce.Než jsem začala marodit výplatu jsem si vždy vyzvedla v zaměstnání, 14. tohoto měsíce mi z-tel poslal SMS že mi výplatu musí poslat poštou přesto,že jsem si mohla a chtěla výplatu jako vždy vyzvednout osobně.Dnes je 20.a výplata ještě nepřišla co mám dělat?Mohu po ní žádat penále za zpoždění?Děkuji
    A ještě, tuším že mi z-tel bude dělat problémy s lístkem na peníze a pošle ho na sociálku pozdě(jako už se mi jednou u ní stalo) aby mi peníze přišly pozdě jak se mám pojistit že mi to pošle včas???Jak se vůbec chovat a na koho se můžu obrátit když mi z-tel dělá problémy? DĚKUJI mnohokrát.Jana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2006 7:15

Petra (neregistrovaný) 193.179.179.---

Re: Co dělat když z-tel nepošle výplatu?
      Měla jsem podobné problémy, naštěstí jsem včas dala výpověď. Pokud Vám zamtl. nedá výplatu ani po 15 dnech po výplatním termínu, můžete dát okamžitě výpověď bez výp. lhůty. Obracela jsem se v takové chvíli na sociálku, na úřad práce a různé jiné instituce, ale nikdo mi neporadil nic jiného než soud. To už mi ale zmtl. dlužil 3 výplaty. Ještě bych počkala a pokud by peníze nepřišly do konce týdne, tak bych se šla přeptat do práce a chtěla bych ukázat potvrzení z pošty, že to opravdu poslal. Jsem účetní, do lístku na peníze pro OSSZ nic nevpisuji, takže si myslím, že je zbytečné, aby mi to sem zamci. nosili. Být Vámi, klidně to pošlu sama, podle řeči paní na OSSZ to tak lidé dělají. Není tam potřeba ani razítko, jen Váš podpis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).