Re: nákup auta od zaměstnance
Na nákup auto od jiné osoby stačí sepsat kupní smlouvu ( tu ostatně budete potřebovat i k přepisu). Kupní cena v ní uvedená je pro Vás vstupní cenou majetku. Pokud bude tento do ceny 40 tis. Kč můžete okamžitě odepsat do výdajů, ale evidujte v drobném majetku kvůli dalším nákladům (PHM,ND,SD.pojistné apod). Můžete i zařadit do dlouhodobého majetku a odepisovat. Zařadit a odepisovat musíte, pokud by vstupní cena dosáhla 40tis.Kč.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
22. 11. 2006 8:39
Podnikatel FO vede DE a chce zakoupit ojeté auto-kombi od svého zaměstnance za 15000,-Kč a vložit do majetku firmy. Musí mít ocenění od znalce? A musí auto potom odepisovat nebo může dát přímo do nákladů?