Hlavní navigace

Odpočet pojistného v daňovém přiznání

  • (neregistrovaný) 85.71.215.---

    22. 11. 2006 8:48

    Setkala jsem se s problémem, se kterým si nevím rady:

    Člověk, zaměstnaný 1-3/2006 na HPP, žádné jiné příjmy neměl. Od dubna nezaměstnaný, z různých důvodů nepřihlášen na úřad práce, takže si platil ZP jako osoba bez zdanitelných příjmů.
    Rozhodl se, že si chce udělat daň. přiznání za rok 2006.

    1. Lze si v DP odečíst zaplacené ZP za období 4-12/2006?
    Já myslím, že ano, pokud ho zaplatil.

    2. Kam by ale tuto částku vyplnil v přiznání?
    Jediná možnost přičíst si to k § 6 ze závislé činnosti, ale ze závislé činnosti to není. Navíc by se jeho základ dostal do mínusu.
    Máte nějaké zkušenosti, co s tím? Budu ráda za jakoukoliv připomínku nebo názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).