Hlavní navigace

Přiznání k dani příjmů v ČR + příjmy z Německa

• 89.102.56.---

4. 4. 2017 14:29

Dobrý den,

potřeboval bych pomoci zkontrolovat daňové přiznání s příjmy jak z ČR tak z Německa.

Daně jsem prvně podával sám a ode dne podání si nejsem vůbec jistý a pořád mi vrtá hlavou, jestli jsem je podal správně. Mohl by mi prosím někdo pomoci?

Příjmy z ČR - 157 710,-
    Pojistné - 53 625,-
    Záloha na daň - 17 250 ,-

Příjmy z DE - 7 286,60 €
    Pojistné - 868,93 €
    Záloha na daň - 380,40 €

Týká se mě pouze sleva na poplatníka.

Zde je můj postup

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=9713917601
    https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=9713917623

ŠpatněXdobře? Děkuji Vám mnohokrát předem za pomoc, snad se nějaká najde.

Přeji krásný den

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2017 15:47

M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

Dobrý den,
      k tomuto se nedá nic napsat, přece nemůžete chtít zpracovávat DP k DPFO a ještě máte li příjmy z EU přes web. portál ? To je práce daňových poradců, vypadá to že máte v Německu příjem ze ZČ ( § 6 ) + ZČ ze zdrojů v ČR,  tak si musíte vyplnit 2. oddíl tabulku 1 . řádky 31 až 35 ( pokud tedy chcete si dělat sám ) do 31 - úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů ( vč. zahraničního přepočteného  ) a dále vyplňujete podle pokynů.

• 4. 4. 2017 17:45

bez přezdívky

Dobrý den,

po nikom je zpracovat nechci, jen prosím o kontrolu, zpracované již jsou, jak momentálně nelze vidět na přiložených odkazech.

Zpracovával jsem je sám, ovšem dle článku z roku 2009 a na FÚ mi také moc nápomocní nebyli, proto prosím "internet".

Zde jsou prosím nově nahraně fotografie, ty by snad již měly být vidět.

https://ibb.co/cmFOtvhttps://ibb.co/dAH3tv

• 5. 4. 2017 16:13

Lada (neregistrovaný) 89.31.46.---

Vidím tam jen stranu přiznání č. 3. Českou daň tam máte uvedenou dobře, jinak z toho nic víc nevyčtu.

• 5. 4. 2017 16:37

Dobrý den,

máte si nechat zkontrolovat daň. poradcem, já se Vám k tomu nechci moc vyjadřovat ale to máte vyplněné podle mého názoru zvláštně, máte li příjem z EU dle §6 a byla li současně v Německu stržena daň ( tedy daň zaplacená v zahraničí ) a máte li srážku potvrzenou ( papírem z EU ) musíte to uvádět do ř. 33

Jinak ten příjem z Německa platíte v DP 2x ( respektive platíte z toho 2x daň v ČR - to je proti principu dvojího zdanění )  protože do ř.31 si vysčítáte celkové příjmy ze ZČ ( ČR + EU ) a musíte si " odpočítat " již zaplacené daně a to i zaplacené daně v zahraničí , a ještě řešte ř. 35 ( tam uvedete tu část příjmu z ř. 31 u které neměl plátce daně z EU povinnost srazit zálohy ) to musí dělat někdo kdo to umí.

• 5. 4. 2017 21:03

Eva (neregistrovaný) 46.252.233.---

Tak jak to máte vyplněné, tak přesně takto mi loni dávala instrukce paní z našeho finančního úřadu, že mám vyplnit přiznání k dani z příjmu u osoby, která měla příjem ze zaměstnání v ČR a příjem ze zaměstnání v Rakousku. Z té oblasti jezdí hodně lidí za prací do Rakouska (mají to celkem blízko), tak se s tím na zdejším finančáku často setkávají.

Jedná se o tzv. "metodu vynětí". Do ř. 31 a 32 se sečtou údaje z příjmů ze zaměstnání z ČR i z Rakouska, na řádku 36 se od toho ten příjem z Rakouska zase odečte a dále už se operuje jenom s příjmem z ČR. Základem daně je jen ten příjem z ČR, a z něj se vypočítává daň. Nárokovat vrácení přeplatku pak lze jen z daně placené v ČR, ne z té placené v zahraničí, takže na straně 3, kde se uvádí zaplacená daň (u zálohové daně je to ř. 84), se tedy uvádí pouze daň z příjmu v ČR.

Akorát máte chybu v řádku č. 32 (povinné pojistné). Tam se podle paní z finančáku nemá uvádět částka, kterou vám srazil zahraniční zaměstnavatel (těch 868,93 €), ale má se z hrubé mzdy ze zahraničí (tj. z těch vašich 7 286,60 €) vypočítat 34% (což je celková výše českého sociálního a zdravotního pojištění) a tuto částku máte uvést do ř. 32. Ve vašem případě by tedy v řádku 32 mělo být pojistné 53 625 Kč z české mzdy a k tomu 66.990 Kč z německé mzdy (197030 x 0,34), tj. celkem 120.615 Kč.

Ale nevím, zda má Německo uzavřenou s ČR stejnou smlouvu o zamezení dvojího zdanění jako Rakousko, to si musíte zjistit sám. Pokud má, tak byste to měl takto mít (skoro) správně.

• 6. 4. 2017 7:19

Dobrý den,

děkuji za upřesnění, máte pravdu že lze použít i metodu tzv. vynětí nebo zápočtu, pokud použijete metodu vynětí, tak zaplacené daně ze zdrojů v zahraničí nezapočítáváte. ( to je pouze metoda zápočtu ) naopak, celou mzdu vyjímáte.  Bude velice pravděpodobné že metoda vynětí i zápočtu půjde použít i pro příjem z Německa. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).