Hlavní navigace

Možnost přebírání klientů brigádníkem

 • (neregistrovaný) 62.161.8.---

  6. 4. 2017 8:42

  Dobrý den,

  podnikání v IT službách (správa hw/sw/sítí/webů, řešení problému/podpora uživatelů, opravy/instalace/konfigurace,...) se mi rozběhlo natolik, že bych rád zaměstnal brigádníka a některé kšefty přenechal na starosti jemu.

  Obávám se ale toho, jakmile brigádník poprvé navštíví klienta, předají si na sebe kontakt, klient se následně s příštím požadavkem obrátí přímo na brigádníka a já o tom ani nemusím vědět, tudíž může šmelit a kšeft si necht pro sebe.

  První možností je, aby se klienti obraceli jen na mě, věřit jim v tomto ale nelze.

  Další možnost, která mě napadá je, že by musely všechny kšefty, které chci přenechat brigádníkovi přejít přeze mě. Brigádník by se tedy ani nedozvěděl, kdo klient je a zadavatel bych byl vlastně já. Tímto si ale moc nepomohu, protože i tohle bude nějakým způsoběm časově a organizačně náročné.

  Napadá Vás nějaké další řešení? Budu vděčný za každý postřeh.
  Děkuji, Dvořák

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 4. 2017 12:57

   Lada (neregistrovaný) 89.31.46.---

   Buďto přestanete být paranoidní a budete svému zaměstnanci normálně zadávat práci, nebo žádného zaměstnance nepřijmete a budete vše i nadále dělat sám. Nic mezi tím mě nenapadá. 

   Zaměstnanec nerovná se automaticky zloděj a podvodník. Samozřejmě je zde riziko, že zaměstnanec vám přebere kšefty, ale tomu se bohužel nelze se 100% jistotou nijak vyhnout. I kdyby měl v pracovní smlouvě konkurenční doložku, tak pokud to bude podrazák, stejně vám ty kšefty přebere a nic mu v tom nezabrání. Zaměstnance si před nástupem do zaměstnání pořádně prověřte, víc udělat nelze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).