Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění

  • (neregistrovaný) 88.208.109.---

    12. 4. 2017 9:43

    Dobrý den, chci se informovat ohledně slevy na dítě. Mám dvě děti ana obě děti manžel uplatňuje slevu na daních.Problem je ovšem v tom,že se s manželem rozvadim a děti máme soudem již vyřešené a ve společné péči.S manželem žijeme odděleně. Proto bych chtěla zažádat o slevu pro sebe alespoň i já na jedno dítě. Manžel mě ovšem řekl že mi nedoloži od účetní formulář abych mohla slevu využít. Nevíte tedy jak postupovat? děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 4. 2017 14:19

      JV (neregistrovaný) 109.80.238.---

      Pokud se nedohodnete, můžete postupovat striktně podle zákona, tj. dle § 35c odst. 10 zákona o daních z příjmů. Nárok na slevu za daný měsíc může uplatnit ten, kdo "splnil podmínky pro jeho uplatnění" na počátku daného měsíce, tj. zejména podmínku, že dítě žije s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti (§ 21e odst. 4). Bude-li dítě každého prvního v měsíci u vás, máte nárok na celoroční slevu...

      JV

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).