Hlavní navigace

OSVC / vlastnictví auta / CCS karta

 • (neregistrovaný) 78.80.124.---

  24. 4. 2017 15:33

  Dobrý den,

  nemá náhodou někdo zkušenosti, zda je možné využívat CCS karty i na automobily nevedené v majetku OSVČ? Vlastním 3 automobily, které různě používám, ale žádný automobil není psán na mojí osobu (kvůli trvalému bydlišti mimo region - psáno na přítelkyni). Nově přecházím na plátcovství DPH a rád bych pohonné hmoty nakupoval levněji. Je možnost si zřídit CCS kartu, aniž bych měl auto napsané na sebe / firmu?

  Předem děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 4. 2017 9:37

   M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

   Dobrý den,

   pravděpodobně nelze, pokud žádné vozidlo nevlastníte ( vlastně nemáte vůbec evidováno ani na sebe, ani v podnikání ), těžko můžete nárokovat DPH na vstupu a PHM do nákladů na něco, co u vás vlastně neexistuje.

   Pokud přítelkyně je současně zaměstnaná, je zde možnost že vyřídí ŽL na pronájem a půjčování movitých věcí, pak vám může vozy pronajímat  a tedy již vznikne jaksi právní důvod pro čerpání PHM a nároků DPH na vstupu u vás, navíc si pronájem dáte ještě do nákladů, paní si uplatní %- ní výdaje ( 60% ) ve svém DP, zaměstnaná má být současně pro to, že dodržíte li u ní hranici tzv. rozhodného příjmu ( z inkasa za pronájmy ) a bude li současně v zaměstnání, tedy považována za OSVČ vedlejší, nebude muset platit zálohy SP a ZP.

   musíte zvážit....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).