Re: Reklamace - reklamační podmínky
>Dobrý den,
>2.11.2006 jsme si koupili polštáře z latexu,které však
>během měsíce změkly a nedrží svůj původní
>tvar.Prodávající nám tvrdí že nám budou tyto polštáře vyměňovat. V
>reklamačních podmínkách je uvedeno, že "Odstraněním
>závady nevzniká kupujícímu nárok na snížení ceny nebo na
>zrušení kupní smlouvy." a "Oprava ani výměna výrobku
>neprodlužuje záruční lhůtu." Je to v souladu se
>zákonem?
Samozřejmě ne. Jakékoliv ujednání, krátící zákonná práva spotřebitele z odpovědnosti za vady, jsou neplatná (resp. platí pouze v případě, že je poskytnuta záruka v délce nad rámec zákona). Takové ujednání by bylo neplatné dokonce i tehdy, když ho zákazník podepíše.
>Také se chci zeptat na záruku v 6 měsících od
>koupě?Musím nějak nechat zapsat do protokolu že uplatňuji
>nárok na záruku v 6 měsících??
Reklamační protokol sice musí obsahovat i zákazníkem požadovaný způsob reklamace, ale v tomto případě to nemá valný význam, protože při reklamaci do 6 měsíců máte nárok na okamžitou opravu nebo výměnu věci za bezvadnou (pokud to není možné, tak odstoupení od smlouvy). Takže do reklamačního protokolu to zapsat jen tehdy, kdybyste se dohodli na řešení nikoliv hned, ale třeba během několika dní.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
28. 11. 2006 19:21
Dobrý den,
2.11.2006 jsme si koupili polštáře z latexu,které však během měsíce změkly a nedrží svůj původní tvar.Prodávající nám tvrdí že nám budou tyto polštáře vyměňovat. V reklamačních podmínkách je uvedeno, že "Odstraněním závady nevzniká kupujícímu nárok na snížení ceny nebo na zrušení kupní smlouvy." a "Oprava ani výměna výrobku neprodlužuje záruční lhůtu." Je to v souladu se zákonem?
Také se chci zeptat na záruku v 6 měsících od koupě?Musím nějak nechat zapsat do protokolu že uplatňuji nárok na záruku v 6 měsících??
Děkuji