Převod dovolené

  • (neregistrovaný)

    29. 11. 2006 14:37

    Poradíte mi, zda je možné převádět nevyčerpanou dovolenou z firmy do firmy,samozřejmě po vzájemné dohodě? Ještě jsem se s tímto případem nesetkala a nevím, co s tím. Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 11. 2006 14:54

      lucka (neregistrovaný)

      Re: Převod dovolené
      ak do skončenia PP nestihnete vyčerpať dovolenku, tak Vám ju zamestnávateľ preplatí, alebo ak hneď nastupujete niekde inde, tak je možnosť preniesť nevyčerpanú dovolenku do nového zamestnania, ale samozrejme, že títo dvaja s tým musia súhlasiť. Potom si Váš starý zamestnávateľ bude nárokovať refundáciu za Vašu nevyčerpanú dovolenku. Viac je o tom v zákoniku práce.

    • 29. 11. 2006 16:34

      JiřinaH. (neregistrovaný)

      Re: Převod dovolené
      To sn፠ne. Refundaci si bude nárokovat nový a ne starý zaměstnavatel.

    • 29. 11. 2006 14:56

      lucka (neregistrovaný)

      Re: Převod dovolené
      a konkrétne to rieši par.110a zákonika práce. mrknite.

    • 30. 11. 2006 8:41

      majka (neregistrovaný)

      Re: Převod dovolené
      Jak by se mohla vyčerpat dovolená, když zaměstnanec neukončí pracovní poměr, ale bude dlouhodobě uvolněn do veřejné funkce.
      Je možné v původním zaměstnání čerpat dovolenou a zároveň již vykonávat činnost (volba do zastupitelstva)?Myslím, že to v současné době asi byl dost aktuální případ. Děkuji za odpovědi a rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).