Re: Money S3 - zápočet faktur
Nevím,jestli vám poradím,řešila jsem totéž a musím říct,že jak mi tento program vyhovuje,tak tato situace se zdála nezdvládnutelná.Sice se asi podařilo,ale nevím zda správně.Zkusila jsem dát na meziúčet pro zúčtování účet "vnitřní zúčtování"(ted nevím přesné číslo,myslím 395??) a na účty pro pohledávky a závazky,ten účet,na kterém máte příšlušné pohledávky a závazky (které chcete započítat) zaúčtovány (vč. analytiky).Program si to pak vyhledá a vytvoří doklad.Ale neručím za tuto radu,opravdu jsem to dělala způsobem:zkusím a uvidíme.Snad ještě někdo poradí.
Re: Money S3 - zápočet faktur
Snad jen kdyby stejnou věc ještě někdo hledal:
Máme to za sebou, ale ač jsme se snažili, přes ty interní doklady jsme nepochodili. Zkusili jsme tedy druhou variantu, a sice přes zápočtovou banku. Postup je celkem lidsky popsán v manuálu k Money a zdá se, že to funguje a snad to bude dobře.
Petr
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Blanku vábí hedvábí. Po nemoci našla nový směr a teď jeho kouzlo předává dál
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
11. 12. 2006 9:59
Rád bych se zeptal na postup zápočtu 2 faktur přes interní doklady v Money S3.
Jde o typický zápočet, tj. já vystavím fakturu někomu a ten samý vystaví fakturu mně, tj. chci je započíst a zaplatit pouze rozdíl.
Potřeboval bych vědět, jaký použít:
- meziúčet pro zaúčtování vzáj. zápočtu
- obecný protiúčet pro pohledávky
- obecný protiúčet pro závazky
Tj. jak nastavit konfiguraci zápočtu (Interní doklady - Vzájemné zápočty - Konfigurace).
Děkuji,
Petr