Re: Povinnost vydat zarucni list?
Prodejce musí vystavit ZL na žádost kupujícího. Pokud to ovšem umožňuje povaha věci (což není nikde upřesněno), může být ZL opravdu nahrazen dokladem o prodeji (účtenkou) - §620/3 ObčZ. Účtenka v tom případě ale musí obsahovat povinné náležitosti ZL.
Dnes už je obvyklé nedávat ZL i k jednodušším elektronickým spotřebičům.
ZL by byl nezbytný pouze tehdy, kdyby upravoval záruční podmínky nad rámec zákona. Při reklamaci prodejce není oprávněn ZL požadovat (ani účtenku), pouze je nezbytné jakkoliv doložit, že, kdy a za kolik jste u něj věc koupil´.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
Stát chystá velkou změnu u dluhů na pojistném
11. 12. 2006 23:16
Dobry den, pritelkyne koupila holici strojek (6500,-Kc) a dosla ji jen faktura. Na dotaz kde jezarucni list ji bylo receno ze se zarucni list nemusi vydavat. Nevite o tom nekdo vic? Nezda se mi to, kdyz jsem cokoliv reklamoval tak se vzdycky zajimali o zarucak a faktura je nikdy neuspokojila. Jedna se o firmu www.ceskadomacnost.cz
Dekuji, Z.