Re: účast při porodu
Na účast při porodu si musí domluvit dovolenou nebo neplacené nebo náhradní volno. Ze zákona volno není. Je pouze volno s náhradou mzdy na odvoz ženy do porodnice (a pak z porodnice) na dobu nezbytně nutnou, pokud ji tam musel odvézt ve své pracovní době. Doba nezbytně nutná je její nástup do auta a vysazení v porodnici. Podle toho to posuďte.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
Stát chystá velkou změnu u dluhů na pojistném
Zelený byznys s vůní úspěchu: Příběhy podnikatelů, kteří vsadili na lásku k přírodě
18. 12. 2006 14:32
Chtěla jsem se zeptat jak se postavit k účasti zaměstnance při porodu. Lze to brát jako návštěvu lékaře nebo jako paragraf? Ve firmě se proplácí určitá částka za to že zaměs. není v měsíci nemocen a nebo nebyl u lékaře, Kdych toto vzala jako návštěvu lékaře tak o tuto částku příjde.