Re: Vystavení zápočtu
Dohoda o zápočtení vzájemných pohledávek a závazků je dohoda dvou smluvních stran, takže podpisy obou.
Pokud není možná dohoda, tak je možné provést jednostranné započtení, což je jednostranný právní úkon a druhá strana může nesouhlasit, ale svůj nesouhlas musí řešit právní cestou (soud).
Jednostranný zápočet používám ve velmi velmi výjiímečných případech, protože dohoda je dohoda.
Je to důležité hlavně u započtení pohledávek a závazků, kdy na druhou stranu (věřitele) je prohlášen konkurz a konkurzní správce může jednostr.zápočet napadnout a vy musíte platit a svoji pohledávku přihlásit.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
Stát chystá velkou změnu u dluhů na pojistném
21. 12. 2006 10:05
Pokud vystavím zápočet,musí být pro zaúčtování vždy potvrzen oběma stranami,nebo pokud druhá strana nepotvrdí a nezašle zpět,je možné jej zaúčtovat bez jejich odsouhlasení?
Názory se různí,potřebovala bych nějaký odkaz,kvůli dokladování.
Děkuji