Hlavní navigace

Výroba a prodej vlastního produktu

 • (neregistrovaný) 46.30.64.---

  5. 9. 2017 8:56

  Dobrý den,

  chtěla bych se prosím zeptat. Chtěla bych prodávat svíčky, které budu i sama vyrábět. Jak svíčky pouze z vosku, tak ale i vylívané do nádob. Např. i dřevěných. Prosím co vše si potřebuji zajistit, abych mohla svíčky legálně vyrábět a následně prodávat?

  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem

  Eva Menclová

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 9. 2017 10:02

   petr.cizek2 (neregistrovaný) 90.178.241.---

   Dobrý den,

   pro výrobu svíček je nutné živnostenské oprávnění v oboru "Výroba školních a kancelářských potřeb, kromě výrobků z papíru, výroba bižuterie, kartáčnického a konfekčního zboží, deštníků, upomínkových předmětů". Jedná se o živnost volnou, pro její vyřízení není nutné doložení žádné zvláštní kvalifikace. Živnost vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadu nebo online zde.

   Z hlediska prostor, kde bude výroba vykonávána a výrobky skladovány, je nezbytné schválení těchto prostor pro daný typ užívání příslušným stavebním úřadem. Pokud prostory pro tento účel schváleny nejsou, je nutné provést jejich rekolaudaci. O rekolaudaci se žádá na příslušném stavebním úřadě. Pro účely stavebního řízení je nutné obstarat závazné stanovisko hygienické stanice, která musí obsahovat náležitosti popsané zde. Dále je nutné obstarat souhlas hasičského záchranného sboru příslušného kraje. Hasičský sbor provede kontrolu prostor za účelem jejich schválení z hlediska požární bezpečnosti. Pro ověření, zda dané prostory budou vyžadovat kolaudaci na zamýšlený účel, doporučuji toto konzultovat ještě přímo na příslušném stavebním úřadem.

   Při prodeji svíček spotřebitelům (tj. jejich uvádění na trh) platí obecně, že výrobek musí být bezpečný, tj. v takovém stavu, aby při běžném použití za obvyklé předvídatelnosti podmínek představoval pro spotřebitele minimální nebezpečí. Výrobek je nutné opatřit identifikací výrobce a popisu výrobku a dále upozorněními podle technické normy ČSN EN 15494 (zde pořídit např. zde).

   S pozdravem

   Petr Čížek
   www.ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).