Hlavní navigace

Služba pro britskou firmu a daně

 • (neregistrovaný) 109.80.71.---

  22. 9. 2017 22:36

  Dobrý den,

  jsem student tady v ČR a britská firma mi nabídla práci, která spočívá v překladu jejich mobilní aplikace do češtiny a jazykovém poradenství. Firma mě hodlá vést jako "contractor", tedy ode mě předpokládá, že jim budu dodávat hotové překlady přes jejich webový systém, každý měsíc jim pošlu "invoice" (což je excelová tabulka, kde vyplňuji pouze svoje jméno, adresu a počet odpracovaných hodin) a oni mě budou vyplácet bankovním převodem. Celé to bude cca na 3 měsíce.

  Vzhledem k tomu, že zisk předpokládám >30 tisíc Kč, počítám s tím, že si musím zřídit ŽL.

  Moje otázka zní: když se jedná o zahraniční firmu, jak je to s plátcovstvím DPH? Musel bych se registrovat a vyplňovat nějaké dokumenty? Jsem jen student pokoušející se přivydělat a rozhodně bych se nechtěl kvůli tomu namočit do nějakých zdlouhavých obíhaček s úřady.

  Děkuji za každou radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2017 12:29

   M.M. (neregistrovaný) 78.136.142.---

   Dobrý den,

   toto zde máte asi 40x popsáno, jde o poskytování služeb do EU ( GB je stále členem ), tak si to dohledejte. Jediné co bych napsal je,  že nepředpokládejte automatické osvobození příjmů pod 30 tis. / rok. To je naprostý nesmysl, nic takového není a nebylo,  osvobozeno je pouze to, co uvádí definice v §10 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).