Re: odstupné
Napište: Zaměstnavatel ten a ten a zaměstnanec ten a ten uzavírají dohodu o skončení pracovního poměru dne 31.12.2006. Důvodem ukončení pracovního poměru je nadbytečnost zaměstnance. Datum (dejte tam datum nejpozději 31.12.). Podpisy obou stran.
Na základě takto formulované dohody je nárok na odstupné.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
Stát chystá velkou změnu u dluhů na pojistném
2. 1. 2007 13:00
Dobrý den,
prosím Vás o radu. Co se odvádí z odstupného - jen daň z příjmu? ZP a SP se neodvádí? Jak mám postupovat, když zaměstnanec byl 1,5 roku nemocný a nyní s ním ukončíme PP dohodou, ale chceme mu dát 3 měsíční odstupné. Odstupné se dává s průměrného výdělku, v tomto případě budu dávat z pravděpodobného, kterého by dosáhl, kdyby pracoval? Mohu mu napsat dohodu pro organizační změny dle § 46 1c)? Lze to takto formulovat, když §46 je výpověď? Ale zaměstnavatel se se zamětnancem dohodl na ukončení s odstupným. Nemocenskou má do 31.12.06 a k tomuto datu se také dohodli na ukončení PP.
Děkuji Hanka