Hlavní navigace

Dědictví po matce

  • (neregistrovaný) 89.29.31.---

    6. 1. 2007 16:59

    Dobrý de,prosím může mi někdo poradit,zemřela mi maminka a nevlastní bratr/druhé manželství vzal vše z bytu mže tam nic nebylo a také peníze,které matka měla,měla u závěť,ale tu vzal a řekl,že nic tam nebylo,před operací srdce maminka darovala vnukovi 1/4 domu po 4 měsících zemřela ,takže jsem jako jedina pravá dcera nedostala ani jehlu po matce.Mohu napadnout dědictví? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 1. 2007 11:56

      pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

      Re: Dědictví po matce
      Patříte mezi dědice v první skupině jako dítě zůstavitele- § 473 obč. zákoníku, měla jste být účastníkem dědického řízení. Zjistěte, který notář dědictví projednával a neprodleně ho navštivte a vše projednejte s ním.

    • 7. 1. 2007 13:56

      Jana (neregistrovaný) 89.29.31.---

      Re: Dědictví po matce
      >>Dobrý de,prosím může mi někdo poradit,zemřela mi
      >>maminka a nevlastní bratr/druhé manželství vzal vše z
      >>bytu
      >>mže tam nic nebylo a také peníze,které matka
      >>měla,měla
      >>u závěť,ale tu vzal a řekl,že nic tam nebylo,před
      >>operací srdce maminka darovala vnukovi 1/4 domu po 4
      >>měsících zemřela ,takže jsem jako jedina pravá dcera
      >>nedostala ani jehlu po matce.Mohu napadnout dědictví?
      >>Děkuji
      >
      >Patříte mezi dědice v první skupině jako dítě
      >zůstavitele- § 473 obč. zákoníku, měla jste být účastníkem
      >dědického řízení. Zjistěte, který notář dědictví
      >projednával a neprodleně ho navštivte a vše projednejte s ním.

    • 7. 1. 2007 13:56

      Jana (neregistrovaný) 89.29.31.---

      Re: Dědictví po matce
      >>>Dobrý de,prosím může mi někdo poradit,zemřela mi
      >>>maminka a nevlastní bratr/druhé manželství vzal vše z
      >>>bytu
      >>>mže tam nic nebylo a také peníze,které matka
      >>>měla,měla
      >>>u závěť,ale tu vzal a řekl,že nic tam nebylo,před
      >>>operací srdce maminka darovala vnukovi 1/4 domu po 4
      >>>měsících zemřela ,takže jsem jako jedina pravá dcera
      >>>nedostala ani jehlu po matce.Mohu napadnout dědictví?
      >>>Děkuji
      >>
      >>Patříte mezi dědice v první skupině jako dítě
      >>zůstavitele- § 473 obč. zákoníku, měla jste být
      >>účastníkem
      >>dědického řízení. Zjistěte, který notář dědictví
      >>projednával a neprodleně ho navštivte a vše
      >>projednejte s ním.

    • 7. 1. 2007 14:04

      Jana (neregistrovaný) 89.29.31.---

      Re: Dědictví po matce
      >>>>Dobrý de,prosím může mi někdo poradit,zemřela mi
      >>>>maminka a nevlastní bratr/druhé manželství vzal vše z
      >>>>bytu
      >>>>mže tam nic nebylo a také peníze,které matka
      >>>>měla,měla
      >>>>u závěť,ale tu vzal a řekl,že nic tam nebylo,před
      >>>>operací srdce maminka darovala vnukovi 1/4 domu po 4
      >>>>měsících zemřela ,takže jsem jako jedina pravá dcera
      >>>>nedostala ani jehlu po matce.Mohu napadnout dědictví?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>Patříte mezi dědice v první skupině jako dítě
      >>>zůstavitele- § 473 obč. zákoníku, měla jste být
      >>>účastníkem
      >>>dědického řízení. Zjistěte, který notář dědictví
      >>>projednával a neprodleně ho navštivte a vše
      >>>projednejte s ním. doplnění samosoudkyně

    • 7. 1. 2007 14:07

      1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

      Re: Dědictví po matce
      píšete, že jste jediná pravá dcera a že máte nevl. bratra z druhého manželství. ten nevlastní bratr nebyl syn vaší matky?

    • 7. 1. 2007 14:17

      Jana (neregistrovaný) 89.29.31.---

      Re: Dědictví po matce
      >>>>>>Dobrý de,prosím může mi někdo poradit,zemřela mi
      >>>>>>maminka a nevlastní bratr/druhé manželství vzal vše z
      >>>>>>bytu
      >>>>>>mže tam nic nebylo a také peníze,které matka
      >>>>>>měla,měla
      >>>>>>u závěť,ale tu vzal a řekl,že nic tam nebylo,před
      >>>>>>operací srdce maminka darovala vnukovi 1/4 domu po 4
      >>>>>>měsících zemřela ,takže jsem jako jedina pravá dcera
      >>>>>>nedostala ani jehlu po matce.Mohu napadnout dědictví?
      >>>>>>Děkuji
      >>>>>
      >>>>>Patříte mezi dědice v první skupině jako dítě
      >>>>>zůstavitele- § 473 obč. zákoníku, měla jste být
      >>>>>účastníkem
      >>>>>dědického řízení. Zjistěte, který notář dědictví
      >>>>>projednával a neprodleně ho navštivte a vše
      >>>>>projednejte s ním. doplnění samosoudkyně
      >píšete, že jste jediná pravá dcera a že máte nevl.
      >bratra z druhého manželství. ten nevlastní bratr nebyl
      >syn vaší matky?Ano byl mé vlastní vlastní matky,ale nemanželský

    • 7. 1. 2007 14:30

      1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

      Re: Dědictví po matce
      prvně z druhého manželství, pak nemanželský....ale to je fuk, je prostě stejně "jediný a pravý syn" vaší matky jako vy píšete, že jste jediná pravá dcera.
      pokud vás matka nevydědila a nenechala závěť, mě-li by jste s bratrem (pokud nejsou další sourozenci ani manžel matky) dědit rovným dílem. on jakoby o ten kousek, co stál pohřeb a hrob, víc, protože ho zajistil a uhradil.
      takže pokud majetek byl pouze do výše úhrad za pohřeb a hrob, pak jedině nic nedědíte. ani tu jehlu. ale píšete o tom, že matka měla ke dni smrti 3/4 domu, ne? jak s tímto dědictvím bylo naloženo?

    • 7. 1. 2007 16:37

      Jana (neregistrovaný) 89.29.31.---

      Re: Dědictví po matce
      >>>>>>>>Dobrý de,prosím může mi někdo poradit,zemřela mi
      >>>>>>>>maminka a nevlastní bratr/druhé manželství vzal vše z
      >>>>>>>>bytu
      >>>>>>>>mže tam nic nebylo a také peníze,které matka
      >>>>>>>>měla,měla
      >>>>>>>>u závěť,ale tu vzal a řekl,že nic tam nebylo,před
      >>>>>>>>operací srdce maminka darovala vnukovi 1/4 domu po 4
      >>>>>>>>měsících zemřela ,takže jsem jako jedina pravá dcera
      >>>>>>>>nedostala ani jehlu po matce.Mohu napadnout dědictví?
      >>>>>>>>Děkuji
      >>>>>>>
      >>>>>>>Patříte mezi dědice v první skupině jako dítě
      >>>>>>>zůstavitele- § 473 obč. zákoníku, měla jste být
      >>>>>>>účastníkem
      >>>>>>>dědického řízení. Zjistěte, který notář dědictví
      >>>>>>>projednával a neprodleně ho navštivte a vše
      >>>>>>>projednejte s ním. doplnění samosoudkyně
      >>>píšete, že jste jediná pravá dcera a že máte nevl.
      >>>bratra z druhého manželství. ten nevlastní bratr
      >>>nebyl
      >>>syn vaší matky?Ano byl mé vlastní vlastní matky,ale
      >>>nemanželský
      >prvně z druhého manželství, pak nemanželský....ale to
      >je fuk, je prostě stejně "jediný a pravý syn" vaší
      >matky jako vy píšete, že jste jediná pravá dcera.
      >pokud vás matka nevydědila a nenechala závěť, mě-li by
      >jste s bratrem (pokud nejsou další sourozenci ani
      >manžel matky) dědit rovným dílem. on jakoby o ten kousek,
      >co stál pohřeb a hrob, víc, protože ho zajistil a
      >uhradil.
      >takže pokud majetek byl pouze do výše úhrad za pohřeb
      >a hrob, pak jedině nic nedědíte. ani tu jehlu. ale
      >píšete o tom, že matka měla ke dni smrti 3/4 domu, ne?
      >jak s tímto dědictvím bylo naloženo?To je právě tím,že než šla na operaci,darovala část domu/3 majitelé/,který patřil nám dvěma do dědictví a vždy říkala,že to nikomu jinému nedá,darovala vnukovi bratra/zřejmně vzhledem k věku a nemoci/ já o tom nevěděla,za 3 měsíce po operaci zemřela ,právní účinek byl 2 dny po smrti tzn.darování bylo ve 3 měsci právní účinek vkladu ve 4 měsíci 2 dny po smrti.Děkuji

    • 7. 1. 2007 18:16

      1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

      Re: Dědictví po matce
      takže z toho celého mi plyne, že ke dni úmrtí kromě osobních věcí nevlastnila žádné hodnoty. jestli ty její věci (vybavení bytu) měly menší hodnotu než cena pohřbu a hrobu, pak je to asi o.k. a vy nedědíte nic. za svého života má právo majetek darovat komukoliv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).