Hlavní navigace

Fakturace přepravy zboží do EU

 • (neregistrovaný) 82.142.120.---

  3. 11. 2017 9:03

  Dobrý den, dodáváme zboží do EU plátce plátci - §64, přepravní podmínka CPT, jedná se o několik dodávek v měsíci. Nyní si přeje odběratel, abychom nezahrnovali náklady na přepravu do jednotlivých faktur k dodávaným výrobkům, ale abychom dopravu fakturovali za všechny dodávky kumulovaně 1x za měsíc. Bude se při stejné dodací podmínce jednat o pořizovací náklady ke zboží (stále v §64), nebo v tomto případě se bude jednat o službu §9. Je tato podmínka vůbec v tomto případě správná? Poradíte mi prosím?   

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 11. 2017 9:44

   M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

   Dobrý den,

   podle mého názoru ( a nejsem DP ), tak jak jsem pochopil váš dotaz, je vaší primární činností dodání zboží přičemž přeprava je součástí plnění hlavního. Podle mého názoru platí, že dodávky zboží které realizujete,  představují dominantní plnění a související doprava je pouze jeho vedlejší ( minoritní )  součástí, mělo by se tedy fakturovat dodání vč. dopravy ( protože nejste separátní přepravní společnost ) a to způsobem §64 ZDPH.

   § 64 ZDPH (1) Dodání zboží do jiného členského státu plátcem osobě registrované k dani v jiném členském státě, které je odesláno nebo přepraveno z tuzemska plátcem nebo pořizovatelem nebo zmocněnou třetí osobou, je osvobozeno od daně s nárokem na odpočet daně, s výjimkou dodání zboží osobě, pro kterou pořízení zboží v jiném členském státě není předmětem daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).