Hlavní navigace

Co je považováno za zahájení podnikatelské činnosti

• (neregistrovaný) 2a00:1028:9191:----:----:----:----:----

4. 11. 2017 16:28

Dobrý den, mám dotaz, co je považováno za zahájení podnikatelské činnosti? Hodlám nabízet své výrobky na jednom prodejním portalu, byla by to vedlejší činnost. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2017 18:57

Lada (neregistrovaný) 46.252.233.---

Zahájení je, když tu činnost začnete vykonávat - nabízet a prodávat své zboží / služby. Je jedno, jestli je to hlavní nebo vedlejší činnost.

• 4. 11. 2017 22:22

l.e (neregistrovaný) 2a00:1028:9191:----:----:----:----:----

Takže zahájení činnosti je v okamžiku, kdy vystavím své výrobky na tom prodejním portalu? Někde jsem četla, že to může být až  přijetím objednávky, vystavením faktury.

• 4. 11. 2017 22:41

M.M. (neregistrovaný) 78.136.135.---

Dobrý den,

snad zahájení činnosti nejprve oznámíte, buď na ŽÚ ( to znamená splníte obecné či specifické podmínky pro danou činnost a dostanete ŽL ) a přes jednotný formulář CRM také ohlášku na FÚ, OSSZ a ZP, nebo pokud jde o uměleckou činnost bez nutnosti ŽL, pak jen ohlášku na FÚ + OSSZ a ZP ( z toho platíte také SP a ZP jako OSVČ )

jako co chcete zahajovat, bez toho ? víte jaká je horní hranice sankce za neoprávněné podnikání ( tuším 500 000,- )

tak ať se daří

• 5. 11. 2017 9:02

l.e (neregistrovaný) 2a00:1028:9191:----:----:----:----:----

Dobrý den, hodlám si zřídit živnostenské oprávnění, bez toho bych si nic podnikat nedovolila. Trochu jsem si to zjišťovala a pokud jde o vedlejší činnost, tak na živnostenském úřadu provedou jen registraci na FÚ, ossz a zdravotní musí ohlásit osoba sama do 8 dnů od zahájení činnosti. Tak chci vědět, co je považováno za zahájení činnosti, aby nebyl problém.

• 6. 11. 2017 8:36

Lada (neregistrovaný) 89.31.46.---

Když nabízíte svoje zboží či služby za peníze (je jedno jak, jestli na internetovém portálu, inzeráty v novinách nebo fyzicky v nějaké prodejně či stánku), tak se to považuje za podnikání. Je přitom jedno, jestli si to, co nabízíte, koupí jen 1 člověk, 1000 lidí nebo nikdo. Takže jakmile to začnete nabízet, tak podnikáte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).