Hlavní navigace

Návštěva lékaře při pružné pracovní době

  • (neregistrovaný) 94.112.251.---

    13. 11. 2017 10:50

    Dobrý den,

    dle zákoníku práce par. 97 se překážky v práci na straně zaměstnance při pružném rozvržení pracovní doby posuzují jako výkon práce jen v rozsahu, ve kterém zasáhly do základní pracovní doby.

    Musí si ovšem zaměstnanec napracovat zameškanou pracovní dobu jestliže zasáhne návštěva lékaře do volitelné pracovní doby? Jaký je to paragraf? Kde je toto zmíněno?

    Děkuji
    Kadlec

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2017 5:49

      Vlasta (neregistrovaný) 95.80.230.---

       Zákoník práce

      Pružné rozvržení pracovní doby
      §85
      (4) Při pružném rozvržení pracovní doby musí být průměrná týdenní pracovní doba naplněna ve vyrovnávacím období určeném zaměstnavatelem, nejdéle však v období uvedeném v §78 odst. 1 písm. m).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).