Hlavní navigace

Min.základ daně x zaměstnání

  • (neregistrovaný) 83.240.1.---

    8. 1. 2007 21:55

    Dobrý den, jsem OSVČ (vedlejší činnost). U zaměstnavatele (HPP) mám za rok 2006 hrubou mzdu 89.731,-. Mám dotaz. Je pravda, abych nemusel platit daň z podnikání, tak bych musel mít u zaměstnavatele vyměř.základ minimálně 112.900kč?Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 1. 2007 22:06

      IL (neregistrovaný) 83.240.10.---

      Re: Min.základ daně x zaměstnání
      Sčítá se HPP plus OSVČ, to by mělo bát 112900.

    • 8. 1. 2007 22:42

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Min.základ daně x zaměstnání
      Upřesnění - MZD v činí v roce 2006 Kč 112.950,-. Pokud tohoto MZD nedosáhnete ani po součtu dílčích základů daně, tak platíte daň z uvedeného MZD.
      Je ale celá řada výjimek, kdy se na poplatníka ustanovení o MZD nevztahují (například pokud jste měl příjmy z podnikání do 15.000,- Kč a další), najdete je v § 7c zákona o daních z příjmů zde:

      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).