Hlavní navigace

Uroky z půjčky

  • (neregistrovaný) 88.101.16.---

    8. 1. 2007 22:44

    Jediný společník spol. s r.o. je zahraniční firma,tato zahr. firma poskytne spol. s r.o. půjčku,která je zatížena úrokem 12%.
    Dá si s.r.o. celých 12% úroku do nákladů nebo je výše úroku omezená. Půjčka byla poskytnuta v r.2006,ale úroky i splátka se budou platit až v r.2007.Kdy půjdou úroky do nákladů,až po zaplacení?
    Děkuji za odpověď Olga

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2007 8:56

      xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: Uroky z půjčky
      Je ml líto, že vám poskytnu jen odvolání na předpis. Podívejte se na ZDP, § 23 odst. 7). Jestlii tomu dobře rozumím, tak vše napovídá tomu, že by do nákladů měly přijít úroky jen ve výši 140 % diskontní sazby. Tvrdit to nemohu, ale je zde a) osoba spojená, b) osoba zahraniční.

    • 9. 1. 2007 23:08

      xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: Uroky z půjčky
      Anio, to je důležité. Poměrně složitý vzorec je v Pokynu D 300 (zde bohužel není uveřejněn) v textu "k § 25 odst. 4", tím odstavcem si nejsem jist, může to být i odst. 5. J e toho tam napsáno asi 8 cm.
      Počítám, že to ale nebude váš případ, leda byste těch úvěrů měli moc a byly do toho zamotány osoby spojené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).