Re: odstupné po mateřské dov.?
Omlouvám se za výraz likvidace. Společnost zrušila provozovnu, ale není v likvidaci. Pracovnice nastoupila mateřskou dovolenou v roce
2003 a v červnu 2006 ukončila tříletou mat. dovolenou a požádala o prodloužení do dovršení čtyř let dítěte. Jaká bude výše odstupného pokud nepřistoupí na dohodu?? Bude počítána podle posledního dosaženého průměru v roce 2003?
Děkuji
Re: odstupné po mateřské dov.?
Tak to je něco jiného, pokud firma nekončí.Pokud pracovnice požádala o neplacené volno až do cervna 2007 a bylo jí povoleno, pak je na placeném volnu a zaměstnavatel nemá povinnost jí teď dávat výpověď. Záleží na tom, co plánuje dál. Může se třeba stát, že než jí neplacené volno vyprší, on zase provozovnu obnoví a bude ji moci zaměstnat. Ale pokud je jasné, že ji ani po skončení neplaceného volna nebude moci zaměstnat, pak je potřeba skončení jejího poměru řešit včas. Nejpozději na jaře, protože výpovědní doba je 2 měsíce a začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce. Takže kdyby měla do práce nastoupit třeba 15.6., pak by bylo potřeba jí doručit výpověď do 31.3., pracovní poměr by pak skončil 31.5. a náleželo by 3měsíční odstupné. Nebo se s ní také může zaměstnavatel dohodnout na ukončení pracovního poměru k nějakému datu z důvodu rušení provozovny a také by náleželo odstupné. Vypočítalo by se z pravděpodobného výdělku. Nebo se s ní může domluvit na skončení bez důvodu. Pak by odstupné nenáleželo. Záleží na přesvědčovacích schopnostech zaměstnavatele (on jí taky vyšel vstříc a povolil jí neplacené volno, ačkoli nemusel).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
Stát chystá velkou změnu u dluhů na pojistném
9. 1. 2007 17:56
Dobrý den
Mám firmu v likvidaci ale mám stále ve stavu zaměstnankyni která je na mateřské dovolené.Dítěti jsou již tři roky.Mohu dát dotyčné výpověď?Má potom nárok na odstupné?
Jana