Hlavní navigace

PROSÍM SPĚCHÁ!!!!!!!!Okamžitá výpověď

• (neregistrovaný) 86.49.67.---

9. 1. 2007 20:50

Dostala jsem okamžitou výpověď ze zaměstnání,jelikož jsem byla nemocná.Vím,že bych měla nárok na dvou,nebo tří měsíční výpovědní lhůtu,kterou mi ani nenabídly a jelikož mám v práci na starost dost peněz mám obavy,aby se mi něco neztratilo a pak bych dostala výpověď podle §53,tak chci odejít hned. Slyšela jsem,že v takovém případě bych měla nárok na odstupné ve výši 5platů.Můžete mi prosím poradit,předem děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2007 21:20

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: PROSÍM SPĚCHÁ!!!!!!!!Okamžitá výpově
      1) Nemoc není důvodem pro okamžité zrušení prac. poměru. Takže není jasné, z jakého důvodu Vám okamžitě zrušili prac. poměr. Nezdůvodnili to nějakým hrubým porušením kázně?
      2) Pokud máte nějakou hmotnou odpovědnost (peníze apod.), trvejte na inventuře, zápisu o výsledku inventury a pak teprve předejte peníze.
      3) Pokud byste dostala výpověď pro nadbytečnost, je výpovědní doba 2měsíční (po tu dobu ještě pracujete) a pak náleží 3měsíční odstupné. Pokud má firma např. v kolektivní smlouvě vícenásobek odstupného, náleží to, co je ve smlouvě.

• 10. 1. 2007 23:30

Renata (neregistrovaný) 86.49.67.---

Předem děkuji za radu,abych to upřesnila,pracuji v 11 let v baru kde se každý den předává kolem 50-60tisíc a je mi jasné,že mě tam prostě nechtějí a ,že se bodou chtít vykroutit i z toho odstupného.Kdybych tam zůstala ještě 2 nebo 3 měsíce můžou si vymyslet cokoli pozdní příchody do práce,nebo krácení tržby a nebo,že se tam ztratily nějaké peníze,toho se bojím.A zatím je nemoc jen tím důvodem k výpovědi,přitom bych zameškala jen jediný den v práci,jelikož dělám 24hod a dva dny volna,nechala jsem si u lékaře napsat antibiotika a poprosila o ukončení neschopenky,pozval si mě ještě na kontrolu a mezi tím mi bylo v práci řečeno,že už nemusím chodit vůbec a od té doby nemám z práce žádné informace a neschopnost se mi prodloužila na měsíc,ale teď mi končí a já nevím co mám dělat.

• 12. 1. 2007 18:21

Ondřej (neregistrovaný) 85.160.39.---

Poraďte se s advokátem a pošlete jim tam Inspekci práce. 24 hodinové směny jsou nezákonné.... A to bude jsitě zajímavé, jak vedou evidenci...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).