Hlavní navigace

Registrace k DPH

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

28. 11. 2017 22:55

Jako OSVČ mám velice nepravidelné příjmy. Jeden měsíc mi přijde třeba jen 1500 Kč, jiný měsíc přes 200 tisíc. Roční obrat mívám 500-800 tisíc.
    A najednou nastane případ, že se jeden zákazník opozdí s platbou o několik měsíců a v součtu za 12 měsíců to výjimečně vyjde lehce přes milion. Do budoucna podobnou situaci neočekávám.
    Je nutné se v takovémto případě registrovat jako plátce DPH?
    Co když tento schodek nepřiznám - v daňovém přiznání budou všechny příjmy za rok, tj. žádný příjem nezatajím?

A když by došlo k registraci - co s nasmlouvanými zakázkami, u kterých jsem byl vedený jako neplátce DPH? většinou dojde k dokončení a tedy i platbě až několik měsíců po dohod/sepsání smlouvy, výjimkou není ani období delší než rok.  Jestliže jsem se zákazníkem dohodl cenu třeba 50 tisíc, těžko po něm najednou můžu chtít 50+DPH. A pokud bych odváděl DPH z těchto 50 tisíc, budu na tom škodný já!?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 11. 2017 7:16

M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

Dobrý den,

zase jeden co nezná pozdrav, ať vám ta tyto blbosti odpovídá někdo jiný. Přečtěte si zákon o DPH a vedete li jako OSVČ DE,  tak to si taky nastudujte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).